Alçak Topuklu Gelin Ayakkabıları

Alçak Topuklu Gelin Ayakkabıları

Gelinlik, birçok kadın için hayatlarında sahip olacakları en özel elbise olarak gösterilmektedir. Birçok farklı kültürde, gelinlerin düğün günü için, sadece o güne özel bir elbise giymeleri çok eskiye dayanan bir adettir.  Bu yüzden çok eskilerden beri var olan gelinlik modası, modadaki değişim hızına ayak uydurarak gelişmektedir. Eskiden gelinliklerin etek boyu, modeli vs daha tekdüze konumdayken, yıllar geçtikçe, moda tasarımcılar daha yeni gelinlikleri moda dünyasına sunmuşlardır. Gelinler artık tamamen kendi zevkleri doğrultusunda, binlerce gelinlik modeli arasından tercih yapabilmektedir.

Ayakkabılar bütünlüğü sağlıyor

Gelinlik seçimi, gelinler tarafından büyük titizlikle yapılmakta ve gelinliğin o güzel günün unutulmazlığına unutulmazlık katması istenmektedir.  Fakat moda ile ilgilenen herkesin bildiği gibi, altında eğer kendisine uyumlu bir ayakkabı yoksa, elbise ne kadar şık olsa da şıklığı kaybolmaktadır. Bu sebeple, modacılar gelinler için birçok gelin ayakkabısı modelleri tasarlamaktadır. Gelin ayakkabıları konusunda son zamanlarda en büyük trend ise, tamamen gelinlerin isteğine göre hazırlanan, özel tasarım gelin ayakkabısı modelleri.  Topuk boyuna, modeline, rengine tamamen gelin tarafından karar verilen özel tasarım gelin ayakkabısı modelleri çokça sipariş ediliyor.

Topuklu tercihi gelin ayakkabısı seçimine de yansıyor

Topuklu ayakkabılar kadınlar tarafından özel gecelerde bu kadar tercih edilirken, bu tercihin gelin ayakkabısı seçimine yansıması da doğal. Fakat gelinlerin düğünde bütün gün ayakta duracağı düşünülürse, yüksek topuklu ayakkabı seçimi pek doğru olmayabilir. Bu noktada topuktan vazgeçmek istemeyen gelinler için alçak topuklu gelin ayakkabısı modelleri ortaya çıkıyor. Alçak topuklu gelin ayakkabılarını bulmak eskiden zor olsa da, artık her renkte ve her modelde alçak topuklu gelin ayakkabısı modeli bulunabilmektedir.

YORUM YAZ