Gizli Topuklu Damat Ayakkabısı Modelleri 2017

Gizli Topuklu Damat Ayakkabısı Modelleri 2017

Evlilik, insanların hayatında yapacakları en önemli tercihlerden biridir. Evlilik, sevilen kişiyle hayatı birleştirmesinin yanında, hayatta yeni bir evreye geçiş anlamı da gelir. Evlilikle yeni bir aile kurulur, yeni bir dönem açılır. Bu sebeplerden dolayı, evliliğin resmileştiği gün olan nikahta, evliliğin kutlamasının yapıldığı gün olan düğünde, gelin ve damadın sadece o güne özel kıyafetler giymesi, birçok farklı kültürde ve coğrafyada rastlanan çok eskilere dayanan bir gelenektir. Çiftlerin tek tek şık olmaları yeterli değildir. Aynı zamanda birbirlerine uyumlu olmaları gerekir. Düğün ve nikahta gözler asıl olarak gelinin üzerinde olsa da, damat da, gelinin yanına yakışacak şekilde şık giyinmelidir.

Ayakkabılar önemli

Moda ile birazcık bile olsa ilgili herkesin bildiği gibi, bir kıyafetin şıklığını tamamlayan en önemli parçalar ayakkabılardır. Kıyafet ne kadar şık olursa olsun, altına eğer en az kıyafet kadar  şık bir ayakkabı giyilmemişse kıyafetin güzelliği de kaybolacaktır. Bu yüzden, damat ayakkabısı seçimi, en az damatlık seçimi kadar titizlikle yapılmalıdır.

Boy farkını kapatma yolları

Gelinden kısa olan ya da gelinin topuklu ayakkabı giymesinden dolayı daha kısa duruma düşen damat adayları için tercih edilen ayakkabılar gizli topuklu damat ayakkabıları olarak gözükmektedir. Gelinin yanında fazla kısa kalmamak için birçok damat adayı gizli topuklu damat ayakkabısı giymektedir. Damat ayakkabılarında en çok tercih edilen renkler olarak siyah ve kahverengi gözükmektedir.

YORUM YAZ