Nikah Ayakkabısı Modelleri 2017

Nikah Ayakkabısı Modelleri 2017

Gelin ve damatların düğün ve nikah gününde, o güne özel kıyafetler giymesi, çok eskilere dayanan bir gelenektir.  Özellikle gelinlerin, gelinlik adı verilen özel elbiseler giymesi neredeyse bütün toplumlarda eskiden beri görülmektedir. Burada önemli olan nokta, elbisenin sadece şık olmasından ziyade özel ve unutulmaz olmasıdır. Özellikle gelinlikler eskiden daha standart ve birbirlerine benzeyen modellere sahipken, günümüzde modacılar daha yenilikçi, daha alışılmışın dışında gelinlikler tasarlamaktadır. Gelinliklerinse en önemli tamamlayıcıları olarak, çeşit çeşit gelin ayakkabısı modelleri tasarlanmaktadır.

Özel nikah ayakkabıları

Moda dünyasında trendler bu kadar sık değişirken, gelinlik modelleri de bundan tabii ki payını aldı. Gelinlikler ve nikah elbiseleri değiştiği oranda, gelin ayakakkabısı modelleri ve nikah ayakkabısı modelleri de değişti.  Dizayn olarak birbirinden çok farklı nikah ayakkabıları modacılar tarafından tasarlandı. Gelinlerin isteğine göre özel olarak tasarlanan, kişiye özel ve tamamen el yapımı gelin ayakakkabısı modelleri gibi, nikah ayakkabısı modelleri de ortaya çıktı.

Nikah ayakkabılarında yenilik

Nikah ayakkabılarında da birbirinden değişik modeller sık şekilde karşımıza çıkmaya başladı.  Nikah günü daha rahat etmek isteyenler gelin adayları babet tarzı nikah ayakkabısı modellerine yönelirken, klasik bir şıklıktan yana olanlar için hafif topuklu, beyaz renkli ayakkabılara öne çıkıyor. Elbette modeller bunlarla sınırlı değil,  klasik tarzların dışına çıkıp, biraz sıradışı olmak isteyenler için, mavi, kırmızı hatta mor renkli, spor tarzda nikah ayakkabıları bile bulunabiliyor

YORUM YAZ